More
  خانهعکس بازیگرانبیوگرافی فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی

  بیوگرافی فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی

  در بیوگرافی فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی می توانید با یکی از نزدیک ترین افراد به فرح پهلوی اقای فریدون جوادی ناگفته ها و عاقبت او بیشتر َآشنا شوید.

  بیوگرافی فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی

  فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی از قدیمی‌ترین دوستان ایام تحصیل فرح در پاریس و در واقع اولین دوست او در فرانسه بود.» به دنبال فرح، جوادی نیز به دربار راه یافت. جوادی دوست سفر و حضر فرح بود.

  ماجرای سفر با جوادی  به خجیر

  در مسافرتی که فرح و دوستانش به خجیر در منطقه جاجرود رفته بودند، فرح با جوادی مشغول معاشقه بود که یکی از سربازان گارد آنها را دید. سرباز چون جرئت اعتراض به فرح را نداشت، به فریدون جوادی اعتراض می‌کند. این سرباز از لرهای خرم‌آباد بود و چون متعصب بود، نزد فرمانده‌اش سرهنگ بیگلری رفت و گفت: «ما خیال می‌کردیم که از یک زن عفیفه نگهبانی می‌کنیم و نمی‌دانستیم که این‌طور مسائل هم در میان است.» سرانجام سرباز را با تهدید و تحبیب و خریدن یک مغازه مرخص کردند.

  مطالب مرتبط :  عکس فلورا سام و همسرش با بیوگرافی 97

  بیوگرافی فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی

  بی پروای فرح از رابطه

  رابطه فرح و جوادی در یک دربار فاسد، امر غیرمنتظره‌ای جلوه نمی‌کرد و تنها در موقع بروز رقابت‌ها و حسادت‌ها تجلی می‌کرد. فرح نه‌تنها از فاش شدن این ماجرا واهمه‌ای نداشت، بلکه دستور داد تا اتاق یکی از مأموران گارد را در اختیار جوادی قرار دهند تا نزدیک او باشد.ملکه مادر در این باره معتقد است فرح «عمداً و عالماً کاری می‌کرد که به محمدرضا لطمه بخورد.»

  نظر ملکه مادر در مورد رابطه با جوادی

  ملکه مادر در عکس‌العمل به این ماجرای عشقی می‌نویسد: «خب چه کار می‌توانستم بکنم؟ اگر می‌خواستم به محمدرضا بگویم درست نبود و پسرم ناراحت می‌شد. این بود که خودم فرح را خواستم که به او نهیب زدم و زنیکه گدازاده خجالت نمی‌کشی این قبیل کارها را جلوی چشم کارکنان دربار انجام می‌دهی؟» البته ملکه پهلوی درباره غیرت محمدرضا گزافه‌گویی می‌کند. چطور ممکن است شاهی که خود مظهر فساد است و خواهر و مادرش در پیش چشمش به هرزگی می‌پرداختند از رابطه همسرش ناراحت شود؟ شاید پاسخ فرح به ملکه تأییدی بر استنباط ما باشد.

  مطالب مرتبط :  عکس و بیوگرافی مریم اوزرلی و همسرش

  بیوگرافی فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی

  فرح گفت: «درست گفته‌اند، شاه می‌بخشد؛ شیخ علی‌خان نمی‌بخشد! خود محمدرضا مرا آزاد گذاشته، آن وقت به تو حساب پس بدهم؟ من آزاد هستم و اختیار پایین‌تنه‌ام را دارم!»اختیار پایین‌تنه ظاهراً از اعتقادات راسخ فرح بوده است. یک بار دیگر که فرح به خاطر خوابیدن با فریدون جوادی در یک اتاق، در بیمارستان قاهره مورد اعتراض احمدعلی انصاری قرار گرفت، همین پاسخ را داد که همه «اختیار پایین‌تنه خودشان را دارند.»

  بیوگرافی فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی

  فرح پهلوی و رابطه های نا محدود

  ماجرای عشقی دیگر فرح با بژورن مایرولد است. فرح یک شب در کافه محله لاتن با وی که یک دانشجوی نروژی بود، آشنا شد و «این آشنایی یک عشق آتشین بین آنها ایجاد کرد. در ابتدا، کار آنها لاس زدن‌های پاک! بود، ولی دیری نپایید که این لاس زدن‌ها تبدیل به بوسه‌های بسیار عاشقانه شد.»

  مطالب مرتبط :  بیوگرافی و عکس پیمان طالبی و همسرش

  این رابطه همچنان برقرار بود تا اینکه فرح چند وقت بعد ناپدید شد. پس از آن بژورن از روزنامه‌ها فهمید که فرح نامزد شاه ایران شده است. فرح هنگام بازگشت به فرانسه او را خواست و موضوع را به اطلاع وی رساند. فرح به وی گفت: «بژورن من همان هستم که بودم، برای تو ملکه یا علیاحضرت نیستم، فقط و فقط فرح هستم. به من وعده بده که دوستی ما در قلب ما هر طوری که شده است، باقی بماند.»

  فریدون جوادی

   

  منبع:(۱) ژان‌لو روریه یا ژان لوروریه و احمد فاروقی، ایران بر ضد شاه، ترجمه مهدی نراقی، تهران، انتشارات امیرکبیر، ۱۳۵۸، ص ۱۰۳٫ (۲) خاطرات فریده دیبا، دخترم فرح صص ۲۰ـ۲۹٫ (۳) خاطرات تاج‌الملوک، ص ۴۵۸٫ (۴) همان، ص ۴۵۹٫ (۵) همان، ص ۴۶۵٫ (۶)‌همان، ص ۴۶۰٫ (۷) فریده دیبا، پیشین، ص ۱۷۱٫ (۸) همان، ص ۳۱٫ (۹) احمدعلی انصاری، پیشین، ص ۴۷٫ (۱۰) علی شهبازی، پیشین، ص ۲۵۴٫ (۱۱) همان، ص ۲۲۰٫ (۱۲) فریده دیبا، پیشین، ص ۳۲٫ (۱۳) فریده دیبا، پیشین، ص ۴۶۱٫ (۱۴) علی شهبازی، پیشین، ص ۲۹۷٫ (۱۵) احمدعلی انصاری، پیشین، ص ۱۶۷٫ (۱۶) علی شهبازی، پیشین، ۲۶۵٫ (۱۷) تاج‌الملوک، پیشین، ص ۴۶۵٫ (۱۸) احمدعلی انصاری، پیشین، ص ۱۶۷٫ (۱۹) آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی، پرونده شماره ۶۳۰، ص ۵۷ به نقل از: مجله السیی پری فرانسوی با استفاده از مصاحبه و نقل قول از بژورن. (۲۰) علی شهبازی، پیشین، ص ۲۰۶٫ (۲۱) اسدالله علم، پیشین، ص ۶۲۹٫ (۲۲) فریده دیبا، پیشین، ص ۱۷۳٫ /۹۱۶/د۱۰۲/ع (۲۳) کتاب شاه و فرح(اسرار و ناگفته ها) ص ۵۹-۶۰-۶۱ (۲۴)داستان پهلوی – اینگرید اوهایمن – پاریس ۱۹۸۸ (۲۵) خاطرات فرح پهلوی (به کوشش ابوالفضل آتابای)
  - تبلیغات -
  مطالب پیشنهادی

  نظر شما

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

  - تبلیغات -

  مطالب مشابه

  مطالب جدید

  در بیوگرافی فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی می توانید با یکی از نزدیک ترین افراد به فرح پهلوی اقای فریدون جوادی ناگفته ها و عاقبت او بیشتر َآشنا شوید. بیوگرافی فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی از قدیمی‌ترین دوستان ایام تحصیل فرح...بیوگرافی فریدون جوادی معشوقه فرح پهلوی