More
  خانهسرگرمیفالفال ابجد ۱۷ فروردین ۱۴۰۲

  فال ابجد ۱۷ فروردین ۱۴۰۲

  در فال ابجد ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ می توانید یکی از محبوب ترین فال های روزانه ابجد را با توضیحات و نحوه محاسبه آن مشاهده کنید

  فال ابجد ۱۷ فروردین ۱۴۰۲

  فال ابجد فالی محبوب بر اساس ابتدا حرف ابجد نام شما می باشد که می تواند بر اساس حرکت ستارگان و حروف در هر روز تعبیر جدیدی داشته باشد از حالات روحی یا وقایع که در آینده قرار است اتفاق بیفتد را در بر میگیرد

   فال ابجد امروز متولدین فروردین

  ابجد فال شما: ج – ج – آ
  تعبیر: مدتیست آرزویی دارید اما از رسیدن به آن ناامید شده اید نباید توکل به خداوند را از دست بدهید انشالله که برایتان بهترینها را در نظر خواهد گرفت. مال و سرمایه ای به دستتان می‌رسد که شما را از فقر و تنگدستی نجات می دهد. کسی سعی دارد تا شما را از راه نادرست بازدارد به حرفهایش توجه نشان دهید.

   

   فال ابجد امروز متولدین اردیبهشت

  ابجد فال شما: ج – ب – د
  تعبیر: خوشبختی و سعادت در انتظارتان است و رزق و روزی فراوانی از جانب پروردگار خواهید یافت. زندگی که پیش رو دارید برایتان از هر نظر موافق و مثبت خواهد بود. ارتقاء مقام خواهید یافت و به بزرگی جاه خواهید رسید. اخبارهایی به دستتان میرسد که ممکن است شما را مضطرب سازد اما خداوند به شما کمک خواهد کرد و جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

   فال ابجد امروز متولدین خرداد

  ابجد فال شما: د – آ – ج
  تعبیر: طالع بلندی دارید و آنچنان به موفقیت و پیروزی دست خواهید یافت که دیگران بر شما رشک برند. سفر کرده ای دارید که از دوری او بسیار در رنج و عذاب هستید اما ناراحت نباشید که به زودی باز خواهد گشت. مدتی است که تشویش و دلهره امانتان را بریده اما با توکل به خداوند انشالله که مقصودتان حاصل می شود.

   

   فال ابجد امروز متولدین تیر

  ابجد فال شما: د – ب – ب
  تعبیر: مقصودتان نیک است و اقدام به هر کاری کنید با موفقیت روبرو می‌شوید. غم و اندوه فراوانی در زندگی دارید که آنها را به واسطه شخصی برطرف خواهید کرد. شخصی سعی در آسیب رساندن شما دارد از او بر حذر باشید تا گزندی به شما نرسد.

   فال ابجد امروز متولدین مرداد

  ابجد فال شما: د – د – ج
  تعبیر: مقصودتان نیک است و مشکلاتی که دارید را برطرف خواهید کرد. خداوند به شما کمک می کند تا درهای بسته پیش رویتان را بگشایید و خودتان را از این گرفتاری ها نجات دهید. زندگیتان دستخوش تحولاتی بزرگ می‌شود که اگر از آن به درستی استفاده کنید سعادت را نصیب خود خواهید کرد. به زودی خبرهای خوشحال‌کننده به دستتان میرسد.

   فال ابجد امروز متولدین شهریور

  ابجد فال شما: د – آ – ب
  تعبیر: این مقصودی که شما دارید آسیب فراوانی به شما وارد خواهد ساخت و مشکلاتتان را دو چندان خواهد کرد پس از آن صرف نظر کنید. از عجله و شتاب بدور باشید و از دیگران مشاوره بگیرید تا خدایی ناکرده دچار اشتباه نشوید. به زودی مالی به دستتان می‌رسد که شما را از این مشکلات و گرفتاری ها خلاص می سازد.

   فال ابجد روزانه متولدین مهر

  ابجد فال شما: ج – د – آ
  تعبیر: فالت خوب است. به زندگی تان اهمیت بسیاری بدهید تا بتوانید از غم و اندوه رها شوید و به سوی آرامش و آسایش خودتان را برسانید،، سعی کنید؛ هیچگاه ناراحتی به دل خود راه ندهید به لطف خداوند تمام گره ها از کارتان گشوده خواهد شد و شما را به سوی هدف ها و آرزوهای تان خواهد رساند.

  - تبلیغات-

   

  فال ابجد روزانه متولدین آبان

  ابجد فال شما: د – آ – ب
  تعبیر: طالعت نیک است. روزگار بر وفق مراد شما است به زودی به آرامش و آسایش در زندگی تان خواهید رسید،، موفقیت را در آینده به دست می آورید سعی کنید؛ نگرانی به دل خود راه ندهید از انرژی های منفی دوری کنید تا زندگیتان را به خوبی بسازید و خود را به آرامش نزدیک‌تر کنید.

  مطالب مرتبط :  فال عطسه امروز دوشنبه28 فروردین 1402

   فال ابجد روزانه متولدین آذر

  ابجد فال شما: ج – آ – د
  تعبیر: به زودی به خواسته ها و آرزوهای قلبی تان خواهید رسید و موفقیت و سربلندی را در آینده به دست می آورید سعی کنید؛ هیچگاه نگرانی به خود راه ندهید به لطف خداوند به مقامات بالا و سربلندی خواهید رسید و شادی را به دست می آورید،، اگر قصد انجام کار مهمی را دارید بهتر است با بزرگانتان مشورت کنید.

   فال روزانه ابجد متولدین دی

  ابجد فال شما: د – د – آ
  تعبیر: طالعت خیر است. رزق و روزی حلال به دستتان خواهد رسید و موفقیت و سربلندی در آینده نصیبتان خواهد شد،، بهتر است؛ در انجام کارهایتان تاخیر ایجاد نکنید که شما را به نابودی می رساند و زندگیتان را به دردسر مواجه می کند.

   فال روزانه ابجد متولدین بهمن

  ابجد فال شما: د – ب – آ
  تعبیر: طالعت خوب نیست. شخصی در صدد شماست که می خواهد مشکلات بزرگی برای تان به وجود بیاورد و شما را به دردسر های فراوانی در آینده مواجه کند،، بهتر است؛ مراقب خود باشید و هیچ گاه بدون فکر و اندیشه دست به کاری نزنید تا به نابودی مواجه نشوید.

  فال روزانه ابجد متولدین اسفند

  ابجد فال شما: ج – د – د
  تعبیر: طالعت روشن است. در زندگی به مقصود خود خواهید رسید و از غم و اندوه رها خواهید شد،، بهتر است؛ راز دل خود را با کسی در میان نگذارید که برایتان مشکلات بسیار زیادی به وجود خواهد آورد و شما را به نابودی می رساند تا می توانید سعی کنید؛ مراقب خود باشید.


  راز و رمز حروف ابجد و نحوه گرفتن فال با حروف ابجد

  کلمه ابجد به چهار حرف ابتدایی الفبای قدیم سامی اشاره می کند که به جای اعداد از آن استفاده می شد. یعنی با استفاده از حروف ابجد، ارزش عددی حروف مشخص می شد و در ترتیب بندی، طالع بینی و علوم غریبه از این حروف استفاده می شد. این حروف روشی برای مرتب سازی حروف در زبان عربی بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی است. گاهی مواقع از این روش برای شماره گذاری صفحات یا موارد استفاده می شود پیش از هر کاربردی بهتر است با روش محاسبه حروف ابجد که در این بخش از نمناک شرح داده شده است آشنا شویم.

  انواع حروف ابجد

  سه نوع حروف ابجد وجود دارد که عبارتند از:

  • ابجد کبیر
  • ابجد صغیر
  • ابجد وسیط

  اعداد نسبت داده شده به ۲۸ حرف ابجد کبیر از یک تا هزار است. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده است. اگر هر یک از اعداد حروف ابجد کبیر که از ۹ بزرگتر است را به ۹ تقسیم کنیم باقیمانده آن اعداد ابجد صغیر خواهد بود و اگر به جای ۹، اعداد ابجد کبیر را به ۱۲ تقسیم کنیم، باقیمانده آن ابجد وسیط است. اما بیشترین موارد استفاده را حروف ابجد کبیر دارد.

  به مربع ارزش عددی حروف ابجد کبیر، ابجد اکبر گفته می شود. برای مثال ابجد اکبر حرف “ی” برابر با ۱۰۰ و یا ابجد کبیر حرف “ق” برابر ۱۰۰۰۰ خواهد بود.

  ابجد کبیر

  الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
  ی = ۱۰ ک = ۲۰ ل =۳۰ م = ۴۰ ن = ۵۰ س = ۶۰ ع = ۷۰ ف = ۸۰ ص = ۹۰
  ق = ۱۰۰ ر = ۲۰۰ ش = ۳۰۰ ت = ۴۰۰ ث = ۵۰۰ خ = ۶۰۰ ذ = ۷۰۰ ض = ۸۰۰ ظ = ۹۰۰
  غ = ۱۰۰۰ گ = ۲۰۰۰ چ= ۳۰۰۰ پ= ۴۰۰۰ ژ= ۵۰۰۰
  مطالب مرتبط :  فال قهوه 16 فروردین 1402

   

  ابجد صغیر

  الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
  ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۶ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
  ق = ۴ ر = ۸ ش = ساقط ت = ۴ ث = ۸ خ = ساقط ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ساقط
  غ = ۴ گ = ۲ چ= ۳ پ= ۴ ژ= ۵

   

  ابجد وسیط

  الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
  ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۰ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
  ق = ۴ ر = ۸ ش = ۶ ت = ۴ ث = ۸ خ = ۰ ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ۰
  غ = ۴ گ = ۸ چ= ۰ پ= ۴ ژ= ۸

  ابجد مانند الفبای عربی، ۲۸ حرف دارد. در ادبیات فارسی، معادل سازی این حروف با اعداد برای ساخت رمز، کاربرد فراوانی دارد و به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می شود. حساب جمل به خصوص در صنعت لغز در نظم فارسی، بسیار پرکاربرد است. یعنی ارتباط یک به یک اعداد را در حساب جمل با حروف در الفبای ابجد محاسبه می کنند.

  حال می توان گفت که به جای دسته بندی مطالب با حروف الف ب پ ت ث … بهتر است روش قدیمی استفاده از الف ب ج د ه و … را به کار برد زیرا دارای ظرافتی نهفته می باشد و آن تطابق با اعداد است.

  نکته دیگر این است که اگر تقسیم های مورد نظر از ده بیشتر باشد، بعد از “ی” ننویسید “ک”، بلکه از “یا” استفاده کنید که معادل ۱۱ است (ی + الف = ۱۰ + ۱)، و بعد “یب” معادل ۱۲ و “یج” معادل ۱۳ و الی آخر. شاید بارها با این ترتیب شماره گذاری در صفحات پیش گفتار کتابها مواجه شده باشید.

  برای سادگی در حفظ حروف ابجد، هر چند تا حرف پیاپی به شکل واژه در آمده و تلفظ می شوند. این واژه ها عبارت اند از:اَبْجَدْ – هَوََزْ – حُطّی – کَلَمَنْ – سَعْفَصْ – قَرَشَتْ – ثَخَِذْ – ضَظِغْ.

  نحوه تبدیل حروف ابجد به اعداد

  نام هرکسی را می توان بر حسب حروف ابجد به عدد تبدیل کرد. به طور مثال:علی = ۱۱۰ ، ندا = ۵۵.

  برای تبدیل نام به عدد، می بایست عدد متناظر با حروف را با یکدیگر جمع کنید؛ برای مثال:علی = (ع=۷۰ ، ل =۳۰ ، ی =۱۰) ← (۱۱۰=۱۰+۳۰+۷۰)

  حرف همزه (أ) و الف (ا) هر دو عدد ۱ می باشند و حروفی که تشدید دارند یک حرف محسوب می شود، مثلا کلمه فَعّال برابر است با ۱۸۱. اما به طور استثناء حرف ل مکرر در واژه الله، دو حرف محسوب می شود. به همین دلیل عدد کلمه اللّه ۶۶ می شود؛ چون ا ۱، ل ۳۰، ل ۳۰ و ه ۵ است.

  در مورد حروف فارسی که الفبای ابجد آنها را ندارد یعنی “پ”، “چ”، “ژ”، و “گ”، عدد ابجد آنها برابر با حرف مشابه آن ها در عربی در نظر گرفته شود؛ پ= ب، چ = ج، ژ= ز، و گ= ک. در برخی منابع برای محاسبه ابجد اسامی که در آنها این حروف فارسی به کار برده شده است، به جای در نظر گرفتن عدد حروف عربی مشابه، ارزش عددی آنها را برابر صفر محسوب می کنند. در منابعی نیز به “گ” ارزش دوهزار، به “چ” ارزش سه هزار، به “پ” ارزش چهارهزار و به “ژ” ارزش پنج هزار داده اند.

  - تبلیغات-
  مطالب مرتبط :  فال روزانه امروز 19 فروردین 1402متولد مرداد

  گاه در کلماتی، یک حرف مشد است که در خواندن دو حرف و در نوشتن یک حرف است مانند کلمه محمّد که حرف م در آن مشدد است. بنابراین عدد محمد؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢ !

  انواع کاربرد حروف ابجد :

  ۱. ترتیب بندی: در متون بسیاری به جای شماره گذاری با اعداد، از حروف ابجد استفاده می شود. در برخی کتاب ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره گذاری می شود.

  ۲. رمزگذاری: از حروف ابجد برای نوشتن رمز نیز استفاده می شود. مثلا در متن یک نامه یا یک نوشته می توان به جای اشاره مستقیم به یک واژه یا جمله، معادل عددی ابجد آنها نوشته شود و یا بالعکس آن نیز امکان پذیر است.

  ۳. موسیقی: از حروف ابجد در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین استفاده شده است. به عنوان مثال نغمه های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بودند از:«یح یه یب ی ح. ه. ج. ا» و فاصله ها و ابعاد آن ها:«ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می بمل، فا و سل را تشکیل می دهند.

  ۴. تاریخ: از حروف ابجد می توان برای به خاطر سپاری اعداد مهم یا تاریخ های مهم استفاده کرد. مثلا می توان اعداد و حروف معادل آنها را مانند یک واژه یا شعر به خاطر سپرد. مثلا کلمه عدل مظفر با حساب جمل، ۱۳۲۴ می شود. این عدد همان سالی است که مظفرالدین شاه، مشروطیت را امضاء نمود.

  ۵. علوم غریبه: مردم در گذشته اعتقاد داشتند که اعداد روح حروف هستند. به عنوان نمونه میان کلماتی که اعداد یکسانی داشتند ارتباط خاصی وجود دارد. بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

  ۶. عرفان: علم حروف در عرفان اسلامی اهمیت بسیاری داشته است و آثاری نیز در باب آن به جا مانده است مانند رساله “الدر المکنون فی علم‏ الحروف”، ‏و رساله “مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف” از محی الدین عربی.

  ۷. اسطرلاب: با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد ابجد در زمانهای قدیم بسیاری از تقویم و طلسم هایی که مصریان و بابلی ها درست می کردند، این حروف کاربرد فراوانی داشته است. در علم اسطرلاب نیز به همین منوال از حروف ابجد استفاده می شود.

  -تبلیغات-

  طالع بینی با حروف ابجد

  یکی از کاربردهای حروف ابجد طالع بینی شخص است. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

  نام شخص را به ابجد کبیر تبدیل کنید.

  نام مادرش را با ابجد کبیر محاسبه کنید.

  عدد نام خود فرد و عدد نام مادرش را با هم جمع نمائید.

  نتیجه را به عدد ۱۲ تقسیم نمائید.

  باقیمانده عدد برج طالع آن شخص است که با توجه به آن عدد طالع بینی او انجام می شود.

  اعداد برج های طالع عبارتند از:

  ۱:حمل، ۲:ثور، ۳:جوزا، ۴:سرطان، ۵:اسد، ۶:سنبله، ۷:میزان، ۸:عقرب، ۹:قوس، ۱۰:جدی، ۱۱:دلو، ۱۲:حوت

  طالع بینی ازدواج با حروف ابجد

  در محاسبه حروف ابجد برای طالع بینی ازدواج به شکل زیر عمل می شود:

  ابجد نام و نام مادر خانم را به دست آورید.

  نام و نام مادر آقا را به عدد ابجد تبدیل کنید.

  اعداد بدست آمده را با یکدیگر جمع کنید.

  نتیجه را بر عدد ۵ تقسیم نمائید.

  اگر باقیمانده ۲ یا ۴ باشد ستاره آنان جفت نیست.

  اگر باقیمانده ۱، ۳ یا ۵ شود، ستاره دو نفر جفت بوده و به هم می رسند.

  اگر باقیمانده صفر شود نشان دهنده این است که یکی از اعضای خانواده طرفین با این وصلت موافق نیست.

  - تبلیغات -
  مطالب پیشنهادی

  نظر شما

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

  - تبلیغات -

  مطالب مشابه

  مطالب جدید

  در فال ابجد ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ می توانید یکی از محبوب ترین فال های روزانه ابجد را با توضیحات و نحوه محاسبه آن مشاهده کنید فال ابجد ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ فال ابجد فالی محبوب بر اساس ابتدا حرف ابجد نام شما می باشد که می تواند...فال ابجد ۱۷ فروردین ۱۴۰۲