More
  خانهعکس بازیگرانعکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر

  عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر

  در عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر می توانید با بازیگر فقید سینمای ایران  علی ابوالحسنی و ناگفته ها و عکس با کیفیت عالی مشاهده کنید.

  عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر

  علی ابولحسنی بازیگر متولد 1360 کرمانشاه، بازیگر سینما و مجری تلویزیون است

  فارغ‌التحصیل لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه هنر و معماری می‌باشد ، بعد از سپری کردن سربازی در سال ۱۳۷۴ همراه با عارف لرستانی وارد دانشگاه شد و با کامبیز دیرباز، حمید گودرزی و حساب نواب صفوی هم کلاس بود.

  عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر

  شروع حرفه ای

  علی ابوالحسنی فعالیت خود را بصورت جدّي از سال ۱۳۶۹ از انجمن نمایش کرمانشاه با تئاتر و کنار عارف لرستانی آغاز کرد. بعد از مدتی با مهران مدیری آشنا شد و اغلب در سریالهای او به ایفای نقش پرداخت.

  مطالب مرتبط :  ورود سایت ثبت نام پیاده روی اربعین 1401
  عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر
  خانواده علی ابوالحسنی

  ازدواج

  علی ابوالحسنی سال‌ها پیش ازدواج کرده بود و ثمره این زندگی یک پسر نوجوان به نام طاها است.

  عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر
  مادر علی ابوالحسنی

  شهرت

  علی ابوالحسنی با برنامه نوروز ۷۷ ساخته مهران مدیری به چهره ای شناخته شده در برنامه های طنز تلویزیونی تبدیل شد و همکاري با هنرمندانی مانند مهران مدیری، سروش صحت، حمید برزگر و مرحوم عارف لرستانی را تجربه کرد.

  عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر

  شغل دوم

  علی ابوالحسنی مدیریت یک کافی شاپ کوچک به نام کاپ را در محله ۲۲ بهمن کرمانشاه به عهده داشت ابوالحسنی از دوستان مرحوم عارف لرستانی بود.

  عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر

  بازیگر طنز

  علی ابوالحسنی بعدها در فیلم های سینمایی مانی و ندا به ایفای نقش پرداخت؛ ولی حضور وی در دهه ۸۰ و ۹۰ در کارهای طنز تلویزیون رو به کاهش رفت و او را به سمت اجرای برنامه سازی مستند و کارهای تلویزیونی غیرطنز مانند ارمغان تاریکی و معمای شاه برد.

  - تبلیغات-
  مطالب مرتبط :  بیوگرافی ثریا ابراهیمی معشوقه استاد شهریار

  اجرای استانی

  علی ابوالحسنی مدتی با اجرای برنامه شب خند در شبکه زاگرس به خانه های مردم شهرش یعنی کرمانشاه رفت. همچنین ، در برنامه های « سفر دیگر» به عنوان مجری و« شهرداری تا شهر» بعنوان نویسنده و مجری که از شبکه های سراسری پخش میشوند، حضور داشت.

  عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر

  آثار

  علی ابوالحسنی در آثاری همچون جنگ ۷۷، تلاقی، ملک پدری، آقای زرنگ، نامزد آمریکایی من، رستوران خانوادگی، مانی و ندا، دنیای وارونه، ابراهیم خلیل الله، از این‌جا تا اون‌جا، ارمغان تاریکی، رستوران خانوادگی، روزگار جوانی، بابا من زن بگیر نیستم، شاه خاموش، تهران ۱۵۰۰، معمای شاه و سیگنال موجود است به عنوان بازیگر، چهره‌پرداز و جانشین تهیه‌کننده حضور داشته است.

  مطالب مرتبط :  بیوگرافی فاطمه نوری خواهر فردین
  عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر
  طاها پسر علی ابوالحسنی

  درگذشت

  علی ابوالحسنی شامگاه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ در سن ۴۷ سالگی به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان قلب امیرآباد درگذشت.

  - تبلیغات -
  مطالب پیشنهادی

  نظر شما

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

  - تبلیغات -

  مطالب مشابه

  مطالب جدید

  در عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر می توانید با بازیگر فقید سینمای ایران  علی ابوالحسنی و ناگفته ها و عکس با کیفیت عالی مشاهده کنید. عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر علی ابولحسنی بازیگر متولد 1360 کرمانشاه، بازیگر سینما و مجری تلویزیون است فارغ‌التحصیل لیسانس رشته...عکس و بیوگرافی علی ابوالحسنی بازیگر