More
  خانهعکس بازیگرانعکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

  عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

  در عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست می توانید با یکی از بازیکنان لژیونر تیم ملی والیبال کشورمان امیر غفور و ناگفته های زندگیش آشنا شوید.

  عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

  امیر غفور در تاریخ ۱۶ خرداد سال ۱۳۷۰ متولد شهر کاشان ، والیبالیست تیم ملی و لژیونر می باشد.

  دانش آموخته رشته مترجمی زبان است، به لقب امپراطور در والیبال مشهور است و در پست پشت خط زن در پشت تور قرار میگیرد و قدش دو متر است.

  عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

  نام کامل: امیر غفور

  نام مستعار : امپراطور

  زادروز: ۱۶ خرداد ۱۳۷۰( ۶ ژوئن ۱۹۹۱ )

  زادگاه : کاشان، ایران

  قد: ۲۰۲ سانتیمتر

  وزن: ۹۰ کیلوگرم

  پست: پشت خط زن

  باشگاه کنونی: باشگاه والیبال لوبه

  خانواده

  خانواده ی ورزشی امیر نقش بسیار مهمی در گرایش او به سمت ورزش والیبال داشتند.از سوی دیگر او از همان ابتدا علاقه ی خود به این ورزش را نشان داد و خیلی زود به تیم های باشگاهی آماتور راه پیدا کرد و در آن جا با نشان دادن عملکردی مناسب از خود موفق شد به ترکیب تیم باریج اسانس کاشان برسد.

  ازدواج

  امیر غفور مجرد می باشد و هنوز ازدواج نکرده است.

  شروع فعالیت

  امیر غفور در سنین نوجوانی بود که توانست بازی در این تیم معروف را تجربه کند. باریج اسانس که جزو کارخانه های مشهور شهر کاشان و استان اصفهان می باشد از جمله شرکت هایی است که برای سال های متمادی در لیگ کشور تیم داری می کند. امیر هم که فرصت مناسبی پیدا کرده بود، تصمیم گرفت توانایی های خودش را در ترکیب این تیم نشان دهد و در نتیجه به ترکیب تیم های پایه والیبال کشور راه پیدا کند.

  مطالب مرتبط :  بازیگران سریال یاغی و داستان آن

  عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

  مهارت در رشته های ورزشی

  امیر غفور در دوران مدرسه فقط والیبال را دنبال نکرد، بلکه ورزش های دیگری مثل هندبال و پینگ پنگ نیز از جمله فعالیت هایی بودند که در دوران تحصیل به صورت جدی آن ها را دنبال کرده بود. آن طور که خودش می گوید بهنام محمودی یکی از کسانی است که در رسیدن امیر به این مرحله از زندگی نقش مهمی داشته است.

  عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

  فعالیت حرفه ای

  بازی چشم گیر امیر غفور در تیم باریج اسانس کاشان باعث شد تا همه ی نگاه ها به سمت او جلب شود، اما در این میان شاید بتوانیم خولیو ولاسکو را مهم ترین شخصی بدانیم که استعداد واقعی غفور را شناسایی کرد. ولاسکو که یکی از بهترین و شناخته شده ترین مربیان والیبال جهان می باشد، در طول فعالیتش در ایران توانست استعدادهای زیادی را کشف کرده و آن ها را به دنیای والیبال تزریق کند. امیر غفور نیز یکی از همین والیبالیست ها بود که تحت نظر ولاسکو رشد کرد و به بازیکن اصلی تیم ملی کشورمان تبدیل شد.

  عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

  شهرت

  گرچه با توجه به آن که در اوایل حضور او در تیم ملی، شهرام محمودی، برادر بهنام محمودی در اوج قرار داشت به امیر فرصت کمتری می رسید، اما او در همین فرصت های کم سعی می کرد توانایی های خودش را ثابت کند؛ در نتیجه رفته رفته به یکی از بازیکنان فیکس تیم ملی تبدیل شود.\

  مطالب مرتبط :  بیوگرافی فاطمه نوری خواهر فردین

  عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

  حضور در تیم ملی

  ورود کواچ به کشورمان و قرار گرفتن او در نیمکت مربیگری تیم ملی والیبال ایران برای امیر غفور خوش یمن بود. او که اعتقاد زیادی به غفور داشت از او به عنوان پشت خط زن استفاده می کرد. امیر نیز تصمیم گرفت تا نتیجه ی اعتماد کواچ را به بهترین صورت بدهد. او در دیدارهای مختلف لیگ جهانی و به خصوص در دیدار تیم ملی با آمریکا توانست امتیازهای زیادی را کسب کند. این عملکرد خوب از سوی امیر غفور باعث نیمکت نشینی شهرام محمودی شد. از سوی دیگر سرویس های پرشی که امیر به توپ وارد می کرد یکی از نقاط قوت بازی او نسبت به شهرام محمودی بود و با توجه به آن که در سطح اول والیبال دنیا استفاده از سرویس های جهشی منسوخ شده است، کواچ تصمیم گرفت تا غفور را به عنوان بازیکن اصلی تیم خود در نظر بگیرد و به محمودی فقط به عنوان یک بازیکن جانشین بازی دهد.

  - تبلیغات-

  عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

  امیر غفور تنها با ۲۲ سال سن موفق شد جایگاه شهرام محمودی آماده را در تیم ملی تصاحب کند و به یکی از آماده ترین بازیکنان والیبال کشور تبدیل شود. گرچه برخی معتقدند مصدومیت شهرام محمودی در قرار گرفتن امیر غفور در ترکیب اصلی تیم ملی بی تاثیر نبوده است

  مطالب مرتبط :  عکس و بیوگرافی سمر در سریال عشق ممنوعه

  عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

  شیطنت

  امیر غفور می گوید به شیطنت کردن علاقه ی بسیاری دارد و معمولا در سفرهای همراه تیم ملی با بچه های تیم شوخی می کند؛ مثلا بر روی چمدان آن ها می نشیند و اجازه نمی دهد چمدان را بردارند یا این که از خاطره ی خود در مورد شنا کردن در دریا آن همآن هم در فصل سرد زمستان می گوید.

  عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

  علایق

  امیر غفور به مسافرت علاه زیادی دارد و تاکنون حدود ۵۰ سفر خارجی داشته است و از ۳۰ تا ۴۰ کشور مختلف دیدن کرده است. خودش کشورهای روسیه و لهستان را بیشتر دوست دارد چون هم فرهنگ مردم و سیستم این کشورها را می پسندد و هم مسابقات خوبی در آن ها داشته اشت.

  عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست

   

  جوایز و افتخارات

  انتخاب به عنوان بهترین اسپک زن در مسابقات قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳

  کسب عنوان یکی از ستاره های تیم ملی والیبال ایران در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۴

  کسب عنوان یکی از ستارگان تیم ملی ایران در مسابقات انتخابی المپیک ۱۳۹۱

   

  تیم های باشگاهی 

   

  باریج اسانس کاشان – از فصل ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴

  متین ورامین – از فصل ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵

  پیکان – از فصل ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷

  سایپا – در فصل کنونی

  - تبلیغات -
  مطالب پیشنهادی

  نظر شما

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

  - تبلیغات -

  مطالب مشابه

  مطالب جدید

  در عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست می توانید با یکی از بازیکنان لژیونر تیم ملی والیبال کشورمان امیر غفور و ناگفته های زندگیش آشنا شوید. عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست امیر غفور در تاریخ ۱۶ خرداد سال ۱۳۷۰ متولد شهر کاشان ، والیبالیست تیم...عکس و بیوگرافی امیر غفور والیبالیست