More
  خانهپزشکی و سلامتچگونه از ماه رمضان برای کاهش وزن استفاده کنیم؟

  چگونه از ماه رمضان برای کاهش وزن استفاده کنیم؟

  در چگونه از ماه رمضان برای کاهش وزن استفاده کنیم؟ می توانید چند راه کار ساده برای لاغری در ماه رمضان و کاهش وزن ایده آل خود داشته باشید بسیار ساده و کم هزینه مقاله را بخوانید

  چگونه از ماه رمضان برای کاهش وزن استفاده کنیم؟

  ماه رمضان می تواند فرصتی ایده آل برای اتخاذ یک رژیم غذایی سالم، علاوه بر صرف ساعات روزه داری و افطار، برای کاهش وزن باشد. پس چگونه ماه رمضان و ساعات روزه داری را برای کاهش وزن سرمایه گذاری کنیم؟

  در طول ساعات روزه داری، بدن از چربی ها و کربوهیدرات های ذخیره شده در کبد و ماهیچه ها برای تامین انرژی از غذاهای خورده شده در شب استفاده می کند، در حالی که کلیه ها با به حداقل رساندن مقدار از دست رفته در ادرار، تا حد ممکن آب را ذخیره می کنند.

  یک مطالعه منتشر شده در مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی گزارش می دهد که روزه گرفتن در ماه رمضان می تواند:

  • چربی بدن را بدون از دست دادن پروتئین در توده بدن کاهش می دهد.
  • در طی آن بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به اسیدهای چرب تبدیل می کند.
  • بدن اسیدهای چرب را از سلول های چربی آزاد می کند.
  مطالب مرتبط :  15مورد از بهترین نوشیدنی کاهش وزن
  چگونه از ماه رمضان برای کاهش وزن استفاده کنیم؟
  چگونه از ماه رمضان برای کاهش وزن استفاده کنیم؟

  مطالعه دیگری گزارش داد که تشویق به ورزش و همچنین راهنمایی و حمایت تغذیه ای در طول دوره روزه داری در ماه رمضان و بعد از ماه رمضان، به کاهش وزن برای بسیاری از افراد کمک کرده است، زیرا روزه داری به کاهش قابل توجه وزن و توده چربی کمک می کند.

  پس برای کاهش وزن چه باید کرد؟

  اگر روزه دارید و همچنان به دنبال کاهش وزن در ماه رمضان هستید، در زیر 5 نکته برای شما آورده شده است:

   

  مصرف کربوهیدرات خود را کاهش دهید

  نان، برنج، سیب زمینی، پاستا و پیتزا را محدود کنید. نمی‌گوییم که باید از کربوهیدرات‌ها به طور کامل اجتناب کنید، اما اگر می‌خواهید چربی‌ها را کم کنید، باید مصرف خود را کاهش دهید. در غیاب کربوهیدرات، بدن از ذخایر چربی بدن به عنوان منبع انرژی و در نتیجه سوزاندن چربی استفاده می کند.

  مطالب مرتبط :  کدام میوه برای کبد مفید نیست

  به جای آن بر مصرف بیشتر سبزیجات سبز رنگ مانند کاهو، اسفناج، کلم بروکلی، مارچوبه و کلم پیچ تمرکز کنید.

   

  پروتئین خود را برای سحری و افطار افزایش دهید

  رژیم های غذایی سرشار از پروتئین باعث کاهش وزن، افزایش متابولیسم و ​​کاهش اشتها می شود. حتماً برای افطار مرغ، گوشت گاو یا ماهی بخورید و برای سحری روی تخم مرغ تمرکز کنید. اینها بهترین منابع پروتئینی با کیفیت هستند.

  - تبلیغات-

  بسیاری از افراد با مصرف بیشتر لوبیا و عدس، مصرف پروتئین خود را افزایش می دهند. با این حال، اینها همچنین دارای کربوهیدرات بالایی هستند. به همین دلیل بهتر است از منابع پروتئین حیوانی استفاده کنید.

  اگر گیاهخوار هستید، به جای آن از مکمل های پروتئینی استفاده کنید.

   

  از مصرف آب میوه و نوشابه خودداری کنید

  آب میوه ها، حتی اگر تازه باشند، قند زیادی دارند. یک فنجان می تواند تا 25 گرم شکر معادل 5 قاشق چایخوری داشته باشد. آب خود را با لیمو، پرتقال یا نعناع طعم دار کنید!

  مطالب مرتبط :  15مورد از بهترین نوشیدنی کاهش وزن

  نوشابه ها حتی قند بیشتری دارند. یک نوشابه حدود 32 گرم، معادل 6 قاشق چایخوری دارد. بسیاری از مردم به نوشابه های رژیمی روی می آورند، این نوشابه ها اگر در حد اعتدال مصرف شوند، تا دو بار در هفته خوب است. گزینه بهتر تغییر به آب گازدار است.

   

  دسرها را محدود کنید

  همه ما می دانیم که آنها قند و کالری بالایی دارند. شیرینی ها باید به عنوان یک خوراکی استفاده شوند و نه به عنوان مصرف روزمره که بسیاری در ماه رمضان انجام می دهند. اگر به دنبال کاهش وزن هستید، مصرف دسرها را به ۲ بار در هفته محدود کنید. به جای آن بر دریافت هوس شیرینی خود از میوه ها یا شکلات تلخ تمرکز کنید.

   

  فعال بمان

  وقتی فعال هستید، کالری می سوزانید. بسیاری ماه رمضان را بهانه ای برای ترک ورزش می دانند. یک ماه کامل بی تحرکی می تواند روند کاهش وزن شما را کند کند. به خود قول دهید که حداقل 3 ساعت در هفته تمرین کنید.

   

  - تبلیغات -
  مطالب پیشنهادی

  نظر شما

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

  - تبلیغات -

  مطالب مشابه

  مطالب جدید

  در چگونه از ماه رمضان برای کاهش وزن استفاده کنیم؟ می توانید چند راه کار ساده برای لاغری در ماه رمضان و کاهش وزن ایده آل خود داشته باشید بسیار ساده و کم هزینه مقاله را بخوانید چگونه از ماه رمضان برای کاهش وزن استفاده...چگونه از ماه رمضان برای کاهش وزن استفاده کنیم؟